Yerba Maté cedron a citron sypaný čaj 500 g

Kód: 5229
119 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Yerba maté ochucené citronovým aroma a aroma byliny cedron.

Yerba maté je čaj, který je oblíbený pro své povzbuzující účinky. Maté můžete pít místo kávy, obsahuje totiž přirozeně vyskytující se alkaloid kofein (v souvislosti s maté se označuje jako matein). Narozdíl do kávy povzbuzující účinek maté vydrží na dlouhé hodiny. Není tedy vhodné ho pít ve večerních hodinách, pokud se nechystáte být do pozdních nočních hodin vzhůru. :) Maté narozdíl od kávy nedráždí žaludek, zvyšuje koncentraci a činnost mozku. Studenti, při pití maté dosahují výborných výsledků u zkoušek, státnic maturity atd. Obsahuje minerální látky (hořčík, vápník, draslík, železo, křemík, fosfor aj.), vitamíny A, B, C, E, betakaroten a antioxidanty. Maté podporuje funkci ledvin, zlepšuje látkovou výměnu, normalizuje hladinu cukru v krvi a posiluje imunitní systém. Pití maté se využívá také při redukčních dietách - urychluje spalování přebytečných tuků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V chuti silné yerba maté, listové s větvičkami, s přídavkem aroma citronu a cedronu. Cedron (Aloisie triphyla) je tradiční léčivá bylina z Jižní Ameriky, kde se používá při léčbě různých onemocnění. Pozitivně působí při harmonizaci nervového systému, migrén, depresí a paměti. Alternativně se využívá při řešení ženských gynekologických a menstruačních obtíží. Přispívá ke zlepšení činnosti plic, žaludku a zažívání, a také k omezení množení chřipkových virů, slouží k léčbě kašle a chorob průduškově-plicních, včetně astmatu, je tradiční harmonický "životabudič". Pro své citronové aroma se užívá jako ochucovadlo jídel. Lze ji využít i do čajů proti migréně a působí rovněž antidepresivně.

Desatero důvodů k pití maté:

  1. Maté Vám dodá energii a skvěle chutná.
  2. Maté je přírodní stimulující energetický nápoj No. 1, který neobsahuje žádné problematické látky, jako je tomu u chemicky vyráběných "energeťáků".
  3. Zvyšuje bdělost a koncentraci. Hodí se jak pro studenty při učení, tak pro ty, kteří potřebují energii, být dlouho vzhůru, pro řidiče.
  4. Má výraznou chuť a není návykové.
  5. Maté Vás stimuluje bez nežádoucích vedlejších účinků, které mají např. káva nebo silné čaje (bušení srdce, vysoký tlak, nervozita, podráždění žaludku, ledvin, nespavost).
  6. Maté reguluje fázi bdění a spánku.
  7. Maté pomáhá se zažíváním, snižuje pocit hladu a pomáhá odbourávání tuků z těla
  8. Maté projasňuje mysl, zlepšuje náladu a fyzickou kondici.
  9. Obsahuje celou řadu minerálů, vitamínů a antioxidantů
  10. pomáhá odstranit zdravotní potíže (normalizuje hladinu cukru v krvi, posiluje imunitní systém, odstraňuje zácpu...)

Vzhledem k obsahuje kofeinu se pití maté nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, dětem.

Obsah: 500 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: