BIO Kajenský pepř mletý 10g

Kód: 4356
31 Kč
Skladem, odesíláme obratem

Kayenský pepř jsou suché, drobné, kuželovité a ostře pálivé chilli papričky. Získává se z nejostřejších typů kořeninových paprik, které se pěstují ve všech tropických oblastech. Kayenský pepř je v čisté BIO kvalitě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celé plody používáme do nakládané zeleniny a nebo podrcené jako dekorační ostré koření k masu i zelenině. Mleté koření do různých palčivých omáček, marinád, guláše. Kayenský pepř bývá v porovnání s chilli jemněji mletý.

Kayenský pepř je součástí také Neera detoxikační kúry.V detoxikační kúře hraje důležitou roli - urychluje metabolismus a oběh tělních tekutin a usnadňuje proces vyloučení škodlivin z těla.

Pálivost paprik se měří ve Scovillových jednotkách.

Pálivost nejznámějších plodin a koření přibližná pálivost dle SHU:
  • sladká paprika 0
  • paprička pimento 300
  • paprička jalapeňo 5 500
  • paprička serrano 14 000
  • cayenský pepř 40 000
  • tabasco 45 000
  • paprička habanero 225 000
  • paprička red savina habanero 500 000
  • paprička bhut jolokia 1 000 000

Přimícháte-li trochu kajenského pepře k jiným bylinám, působí jako katalyzátor - to znamená, že spouští reakci ostatních bylin a umocňuje jejich účinek. Funguje také jako stimulans, který čistí a ředí krev, a tím zrychluje metabolismus a krevní oběh. Dále pomáhá při mnoha trávicích obtížích. Možná vás skutečně překvapí informace, že když si dáte trochu chilli pod jazyk ve formě tinktury nebo prášku, můžete tím dokonce předejít srdečnímu infarktu. Tato bylina zastavuje vnitřní krvácení a lze ji použít i přímo jako první pomoc na povrchu těla při krvácejícím zranění.

Podobně jako citrony i kajenský pepř v těle rozkládá a uvolňuje hlen, což prospívá dutinám, průduškám i plicím a umožňuje čistší a snazší dýchání. Má vysoký obsah vitaminu A a C, ale obsahuje také některé vitaminy ze skupiny B, dále draslík a vápník, které oba půso­bí na tělo silně alkalicky. Nejaktivnější sloučeninou v kajenském pe­při je kapsaicin způsobující pálivost papriček, kterou vnímáme chutí i při dotyku (proto asijští a mexičtí kuchaři používají při manipulaci s těmi nejostřejšími chilli papričkami gumové rukavice). Právě páli­vost kajenského pepře přináší úlevu při bolestech, a proto se přidává do mnoha volně prodejných léků a mastí.

Pokud kayenský pepř neznáte, použijte nejprve jen malé množství a pálivost pepře vyzkou­šejte, dokud nezjistíte, jaké má vlastnosti a jak působí na vaše tělo.

Hmotnost: 10g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole: