Čaj rooibos malina porcovaný 20x 1,5 g

Kód: 1756
46 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Rooibos je čaj z fermentovaných lístků rostliny Asphalatus linearis původem z Jižní Afriky. Neobsahuje kofein, má nižší obsah tříslovin. Má příjemnou medovou chuť. Je vhodný pro všechny generace.

Více informací níže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Roiboosu se v oblastech na sever od Kapského Města od dávných časů říkalo "horský čaj". Samotný roiboos také z této oblasti pochází. Nizozemští přesídlenci po tomto nápoji poprvé sáhli z důvodu, že jim připomínal oblíbený čaj, nicméně pro místní obyvatele roiboos znamenal mnohem více. Pro ně byl totiž tento nápoj připravený z keře aspalathus linearis vždy součástí místní lidové medicíny. Celá řada současných a minulých výzkumů léčivé účinky nápoje opravdu potvrzuje. Jedná se totiž o výborný zdroj minerálních látek a vitamínů, takže dokáže pomáhat při bolestech hlavy, nespavosti, kožních obtížích či alergii.

Ohromným plusem roiboosu je to, že neobsahuje kofein. Podobně jako v čaji, i v roiboosu nalezneme mnoho antioxidantů, a zároveň působí kladně na naší energii, aniž by obsahoval kofein. To je také jedním z důvodů, proč si roiboos získává celosvětově stále větší popularitu.

Jelikož roiboos vypadá a skoro i chutná obdobně jako obyčejný čaj, můžeme ho zařadit do pitného režimu i pro naše potomstvo. Vědci v nedávné době zjistili, že roiboos v sobě obsahuje některé látky přímo vhodné pro děti, a to i ty úplně nejmenší. Trocha roiboosu přidaná do mléka pomáhá v boji proti kolice a také má protizánětlivé účinky, díky čemuž ho můžeme použít také na dětskou pokožku.

Roiboos však samozřejmě neposlouží pouze dětem, ale i dospělí potvrzují, že při jeho pravidelném požívání ustoupily bolesti hlavy nebo se jim mnohem lépe spí, než tomu bylo dříve. V podstatě se jedná o ideálního pomocníka pro každého, komu dělají potíže civilizační choroby (riziko infarktu, psychické vyčerpání z přemíry stresu, revma, vyšší krevní tlak aj.).

Složení: rooibos, přírodní aroma, mrazem sušená malina 3 %
Příprava: Jeden sáček zalijeme 1/4 litrem právě vroucí vody
a necháme 10 minut louhovat.

Balení: 20 x 1,5 g přebal

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: