Bazalkové semínko 100 g

Kód: 5851
59 Kč –39 %
bazalkove seminko o 600x600
59 Kč –39 % 36 Kč
Skladem, odesíláme obratem
Semínko bazalky původem pochází z Indie a její překlad z řečtiny znamená král. Ne nadarmo se honosí takovým jménem – pro mnohé národy je bazalka posvátnou rostlinou či symbolem ochrany a lásky. A to vše právě začíná u semínka, které v sobě skrývá pravý elixír zdraví.
Semínka bazalky se běžně používají při žaludečních potížích. Úlevu tak mohou poskytnout tělu při nadýmání, žaludečních křečích, zácpě. Celkově podporují trávení.
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Semena bazalky jsou hodně využívána při nachlazení, chřipce a horečce. Také jsou velkými pomocníky při dýchacích potížích – normalizují ho a ulehčují vykašlávání.
 
Konzumací semínek uděláte mnohé i pro své srdce, protože ho podpoří v normálním fungování. A co víc, semínka bazalky mají vliv i na naši dobrou náladu, a tím zmírňují dušení únavu a nervové napětí.  Zkrátka mají uklidňující sílu a pomáhají nám rozjasnit mysl.
 
V neposlední řadě se dají využít tato královská semínka pro zdravý a mladistvý vzhled kůže, protože zpomaluje její stárnutí.
To vše je ideální mix, jak podpořit svou zdravou imunitu a vyhnout se civilizačním chorobám.
 
Pokud se tedy rozhodnete semínka bazalky nevsadit jako obvykle do květináče, ale využít celý rozsah jejich účinků, namočte 2 lžičky semínek do cca půl hrnku teplé vody nebo jiného oblíbeného nápoje (např. rostlinného mléka, džusu,…), čímž se uvolní antioxidanty a zažívací enzymy. Nechte nejméně odstát 5 minut (nebo podobně jako chia semínka pár hodin) a želatinovou směs můžete ihned zkonzumovat, nebo přidat do ranní obilné kaše či rozmixovat a použít do vašich kulinářských dobrot.
 
A na závěr pár typů, jak můžeme semínka bazalky konzumovat:
  • Přidáváme do drinků, jako jsou ovocné džusy, kokosové mléko nebo čajů,
  • Rozmixujte je ve svém oblíbeném smoothies,
  • Semínky si posypte připravený salát,
  • Přidejte je do veganských sýrů nebo dresinků,
  • Použijte je do desertů, které potřebují zahustit,
  • Kombinujte je s jogurtem nebo čerstvým ovocem.
 
Hmotnost: 100 g
 
Množstevní varianty:
  • Bazalkové semínko 10 g zde
  • Bazalkové semínko 500 g zde
  • Bazalkové semínko 1 kg zde

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: