Epsomská sůl 450g

Kód: 3795
Tip
7 hodnocení
Značka: Fichema
99 Kč 81,82 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Epsomskou sůl doporučujeme pít ráno při Neera detox očistných kúrách nebo pro klasický detox organismu. Má mírné projímavé účinky a urychlí tak celý proces detoxikace těla. Pro očistu jater bez Neera detox uvádíme recept a další informace k Epsomské soli níže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Epsomská sůl je velice oblíbená a tradičně se užívá pro vnitřní i vnější detoxikaci. Uvádíme zde příklad použití pro očistnou jaterní kúru:

Budete potřebovat 60g epsomské soli, 180ml šťávy z grepu (dva kusy), 120ml extra panenského olivového oleje a vodu.

Očistnou kúru je vhodné naplánovat na víkend, nebo jiné vhodné dny. Den před očistou vynechte maso a smažené, jezte hodně ovoce, hodně pijte vodu, nebo džusy.

První den kúry vynechte pevnou stravu a pouze dbejte na dostatečný příjem tekutin, nejllépe vody. Odpoledne již pouze vodu. Nachystejte si 3/4 litru vody, přidejte 60g epsomské soli a míchejte do rozpuštění.

Dále postupujte podle níže uvedeného rozpisu. Časy jsou pouze orientační:
18:00 – Odlijte si první dávku roztoku epsomské soli – 180ml a vypijte. Mějte na paměti, že se mohou dostavit projímavé účinky!
20:00 – Odlijte si druhou dávku epsomské soli – 180 ml a vypijte. Měly by se dostavit projímavé účinky.21:30 – Do láhve s víčkem nalijte 180ml grepové šťávy a 120ml olivového oleje. Uzavřete a několik minut protřepejte, aby se tyto tekutiny rozdílné hustoty spojily.
22:00 – Vypijte tuto směs oleje a šťávy. Při pití pokud možno stůjte a dávku vypijte najednou, nejdéle do 5 minut. Poté si jděte ihned lehnout a nejméně 20 minut vydržete v lehu na zádech aniž byste se hýbali. Je nutné udržet v teple oblast břiicha ideálně za pomoci elektrické dečky, nebo termoláhve.
Druhý den vypijte ráno třetí dávku roztoku epsomské soli (opět 180ml) a přibližně po dvou hodinách čtvrtou - poslední dávku roztoku. Opět mějte na paměti projímavé účinky roztoku! Po dalších dvou hodinách začněte znovu přijímat nejprve tekutou stravu, ovocné šťávy a odpoledne přejděte postupně na běžnou lehkou stravu.

Očistu neprovádějte, pokud jste oslabení, nebo nemocní!

Epsomská sůl má také projímavý účinek, při zácpě nebo pro pročištění střev (například při detoxikační kúře Neera). Kávovou lžičku soli na čtvrt litru teplé vody, vypít ráno na lačno. Funguje jednorázově, nedoporučujeme užívat dlouhodobě.

Koupele v epsomské soli:
Epsomská sůl uvolňuje nervový systém, léčí kožní problémy, utišuje bolest zad a končetin, uvolňuje svalové napětí a pomáhá tělo zbavovat škodlivých látek. Pomáhá lepšímu a klidnějšímu spánku. Prospěšná je i při srdečních problémech, snižuje nepravidelný srdeční rytmus, brání kornatění tepen, snižuje krevní sraženiny a krevní tlak.
 
Relaxační koupel - na běžně velkou vanu stačí 200g epsomské soli
 

Detoxikační koupel - na běžně velkou vanu budete potřebovat 400g epsomské soli

Hmotnost balení: 450 g

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz