Příprava na kúru Neera detox a příprava nápoje

Jak začít:
Než se pustíte do samotné Neera Detox kúry, je důležité alespoň několik dní, nejlépe však 1 – 2 týdny před začátkem kúry upravit jídelníček tak, abyste předešli příliš silným detoxikačním příznakům jako je bolest hlavy a svalů, slabost a ve výjimečných případech i zvracení. To znamená uvést organismus alespoň do základní rovnováhy:
- maximálně zařadit zrniny, zeleninu, ovoce a co nejméně jíst mléčné výrobky, maso a pečivo, večer před spaním doporučujeme vypít šálek čaje Triphala.
 
Dva dny před začátkem jezte jen lehké jídlo bez pšenice, masa, vajec nebo jiných bílkovin, naopak zařaďte co nejvíce zeleniny a zrnin, nejlépe rýži.
 
V průběhu kúry každý den ráno vypijte sklenici teplé slané vody (1 lžička himalájské nebo mořské soli do 250 ml teplé vody). Slaná voda podpoří vyprazdňování střev a odplavení toxinů nahromaděných v těle přes noc. Pokud slanou vodu vypít nedokážete, nic se neděje. Ráno ji vynecháte. Je dobré ji ale nahradit vypitím sklenice čisté vlákniny – psyllium.
 
Odpovědi na často kladené otázky a další tipy:
 
* Během Neera kúry vynechte opravdu vše, tzn. kávu, žvýkačky, antikoncepci, čaje (kromě slabších bylinkových, ty jsou vhodné), doplňky stravy, vitamíny, ječmen, chlorellu atd. Pijte pouze doporučené nápoje (Neera nápoj, čistá voda, slaná voda, bylinkové čaje, čaj Sobača, případně psyllium, triphala čaj nebo kapsle, čaj z listů senny).
 
* Kávu doporučujeme vynechat. Pokud jste na ni zvyklí, bude vás pravděpodobně první dny bolet hlava. Pokud by byla bolest příliš velká, dejte si raději malou kávu bez mléka a bez cukru než prášek na bolest.
 
* Antikoncepci doporučujeme vynechat (další chemie do těla). Účinnost hormonální antikoncepce se během kúry může snížit.
 
* Léky, které užíváte, užívejte i během kúry, je to sice další chemie do těla, ale vynecháním léků se může zdravotní stav zhoršit.
 
* Psyllium – pokud jste na něj zvyklí a víte, jak na vás působí, je určitě vhodné. Pokud ho vyzkoušené nemáte, může vás více ucpat než pročistit. Důležité je po vypití psyllia vypít další alespoň 1 – 2 šálky vody.
 
* Triphala kapsle užívejte nejlépe již týden před začátkem kúry. Pokračujte do spotřebování celé lahvičky (90 kapslí). Doporučujeme 2 kapsle večer před spaním zapít teplou vodou.
 
*Triphala čaj můžete též začít pít týden před začátkem kúry. Během kúry pijte minimálně 3dcl čaje před spaním. Můžete vypít až 2 litry popíjením během celého dne.
 
*Senna čaj - pijte 2dl slabého výluhu před spaním během kúry maximálně 7 dní.
 
*Zvolte si jeden ze zmíněných doplňků: triphala kapsle nebo triphala čaj nebo psyllium nebo senna čaj. Nekombinujte je.
 
*Při citlivosti na kajenský pepř jej nahraďte dlouhým pepřem Pippali. Je šetrný pro žaludek a podporuje slinivku a slezinu.
 
*Vhodné jsou také očistné koupele s himalájskou nebo epsomskou solí. Pomůžou s vyplavováním  toxinů z těla.
 
*Cvičení během kúry je vhodné spíše relaxační, energetické a protahovací (jóga, taiči, lehký běh apod.), nevhodné je výkonnostní.
 
Zakončení Neera detox kúry:
První den po skončení kúry zůstaňte pouze u ovocných nebo ovocno-zeleninových šťáv. Nejlépe čerstvě vyrobených v odšťavňovači případně zakoupit 100%, neslazené a co nejméně konzervované.
 
Druhý den ráno začněte opět šťávou a k obědu si dejte zeleninovou polévku, nejlépe rozmixovanou, s trochou kořenové zeleniny.
 
S lehkými polévkami pokračujte i během třetího dne, kdy můžete přidat zeleninu vařenou nebo dušenou v páře a vařenou rýži.
 
V průběhu prvních 3 dnů po kúře nejezte žádné maso, ryby, vejce, pečivo, sladkosti, nepijte sladké limonády, čaj ani kávu. Začnete-li příliš brzy, pro zažívací ústrojí to může být velký šok a může se vzbouřit. Od čtvrtého dne můžete jíst opět vše.
Pokud jste si prošli kratší verzí kúry, měli byste být schopní vrátit se k běžné stravě během jednoho dne. Vždy však naslouchejte svému tělu.
 
Pravděpodobně si všimnete, že vaše chuťové pohárky jsou po celkové očistě citlivější a vy si tak budete moci užít chuť šťáv, polévek a zeleniny. Vaše tělo si nyní obnovilo cit pro zdravou a vyváženou výživu. Využijte sílu vůle, kterou jste si během očistné kúry získali a posílili, a pokuste se nevracet ke starým zlozvykům ve stravování a životosprávě.
 
Jakékoliv dotazy rádi zodpovíme:
Tel.: 606 386 684
 

Návod k přípravě Neera detox nápoje:
Na 1 den potřebujeme 2 litry nápoje. K přípravě potřebujeme:
 • 1,5 dl čerstvě vymačkané citrónové šťávy (3-4 citróny)
 • 1,5 dl Neera sirupu
 • cca 1/2 kávové lžičky kayenského pepře (nebo méně - podle chuti)
 • 1,7 l čisté vody
Postup přidávání jednotlivých položek je následující: nejprve Neera sirup, poté čistou vodu, následuje kayenský pepř a nakonec citronová šťáva. Takto se všechny látky z pepře správně uvolní. Doporučujeme pít Neera nápoj alespoň vlažný nebo teplý (v létě může být studený), ale ne horký, aby se nezničily vitaminy v citrónové šťávě. Používejte čerstvé citróny, ne koncentrovanou citrónovou šťávu.
 
 
Nápoj si můžete též namíchat do 1,5 litrové lahve od balené vody (pokud máte skleněnou lahev, je to lepší):
 • 112 ml Neera sirupu
 • špetka kayenského pepře podle chuti (ale nevynechávejte)
 • 112 ml citrónové šťávy
 • dolijte lahev plnou čisté vody
A k tomu si ještě namíchejte jednu půllitrovou sklenici čerstvého Nápoje Neera
 • 38 ml Neera sirupu
 • špetka kayenského pepře
 • 38 ml citrónové šťávy
 • dolijte vodou do 0,5 l
Pokud jste doma, můžete si nápoj připravit vždy čerstvý 4x denně do 0,5 litrových sklenic.
Pokud jste si zakoupili Neera kúru s aktivátorem, celou lahvičku aktivátoru nalijte do plechovky se sirupem a dobře protřepejte. Pro litr nápoje je určen 20 ml aktivátor. Pro půl litru nápoje 10 ml aktivátor.
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz