Proč diety nefungují aneb co musíte vědět, abyste zhubli zdravě, snadno a rychle

cropped-dieta

Říkáte, že už jste vyzkoušeli všechny možné diety a nic nefungovalo? Nebo že se pracně shozená kila po skončení diety vrátila zpět? Pak jste jistě vypustili jednu důležitou věc, která je při hubnutí nepostradatelná. Poradím vám, co je tak důležité pro to, abyste konečně přebytečná kila shodili zdravě, přirozeně a hezkou postavu si udrželi.

Diety a hubnutí zkrátka nebudou fungovat, pokud nejprve tělo neočistíte od odpadních látek. Ano, jedna malá chybka, kterou dělá většina lidí, kteří se snaží zhubnout. A přitom je to ta nejdůležitější věc, která pomůže vašemu tělu vypadat dobře. Takže pokud chcete shodit přebytečná kila a zhubnout, v první řadě musíte tělo zbavit odpadních látek (toxinů), které jsou ve vašem těle uložené. Jsou to právě odpadní látky, které Vám brání v hubnutí.
 
Toxiny
 
Zdravé tělo si dokáže bez problému poradit s těmi několika málo toxiny, které přijdu do našeho těla. Mám na mysli třeba kousek čokolády, skleničku vína nebo zákusek jednou za čas. Umí se totiž s určitým množství toxinů vypořádat a z těla je vyloučit. Pokud ale toxiny budete přijímat neustále a ve velké míře, tělo nebude schopno takový nával stačit vylučovat a začne je ukládat do těla, do tukových buněk.
 
Ať už jste věčně na dietách nebo jste se zrovna rozhodli, že shodíte pár kilo bez předchozího trápení, v každém případě jste na dobré cestě. Zdravého a štíhlého těla lze dosáhnout i přirozeně a bez jojo efektu.
 
TOXINY A JEJICH VLIV NA HUBNUTÍ
Každý den naše tělo neustále přijímá toxiny. Někdo více, někdo méně. A co jsou to vlastně toxiny a jak přijdou do našeho těla? Toxiny jsou jednoduše řečeno všechny látky, které do lidského těla nepatří. Lidské tělo funguje jako takový detektor a rozlišuje látky dobré, které do těla patří, a které dále zpracovává (např. ovoce, zelenina, luštěniny, voda, kyslík) a látky cizí, které tam nepatří a snaží se vyloučit (např. umělá dochucovadla, rafinované cukry, chemické přísady v potravinách, či výpary z aut a elektráren, které dýcháme spolu s kyslíkem). Tyto cizí látky se pak tělo snaží vylučovat. Jak už ale víte, příliš velké množství vylučovat nestíhá. K vylučování navíc potřebuje také určitou dávku energie (to může být mimo jiné důvod, proč jste často unavení – tělo čerpá energii na trávení a vylučování odpadních látek a už ji nezbývá tolik na samotné fungování těla).
 
Jak jsem již zmínila, toxiny v první řadě přijímáme dýcháním. Ve vzduchu neustále kolují různé plyny (výpary z aut, z deodorantů, z cigaret, elektráren atd.). Tyto plyny ať chceme nebo ne v jisté míře přijímáme dýcháním a toxiny se nám dostávají do těla.
 
647_050317040931
 
V další řadě toxiny přijímáme stravou. Potraviny jsou v dnešní době často zpracovávány tak, aby výroba byla co nejlevnější a potraviny co nejchutnější. Takže na scénu přichází dochucovadla, sladidla, cukry, chemická barviva (to aby to vše krásně vypadalo), soli, umělé příchutě, pojidla, zahušťovadla a další levné chemické náhražky. Zrychlená doba, ve které dnes žijeme, tomu zrovna dvakrát nenahrává. Lidé kupují polotovary a hotové výrobky, které se pyšní dlouhou trvanlivostí a snadnou a rychlou přípravou. A asi už chápete, že většina takových výrobků nemůže mít samé zdravé ingredience, které by náš lidský detektor zařadil mezi ty dobré.
 
170821-overeating-prevention-food-feature
 
JAK TO S TĚMI TOXINY FUNGUJE V PRAXI
Toxiny Vaše tělo ukládá do tukových buněk. Když držíte dietu, tělo se snaží pomalu spalovat tuk (to je případ, pokud jste zhubli, ale nastal jojo efekt). Toxiny se ale spolu s tukem nespalují, v těle většina z nich stále přetrvává, a protože nemají, kam jít, vrací se zpět do systému. To způsobuje bolesti hlavy, únavu, pocit vyčerpání a málo energie. To je právě důvod, proč se spoustu lidí v prvních dnech diety cítí tak mizerně. Po pár dnech se pak vrátí do starého zavedeného režimu, nevydrží to a jako první sáhnou po něčem sladkém na ukojení svého trápení s výčitkami svědomí. Je to logické, tělu se tyto pocity nelíbí a začne si držet tukovou tkáň, aby mělo kam ukládat toxiny (pro organismus je lepší, když se toxiny ukládají do tukových tkání, než když se volně pohybují krevním řečištěm).
 
Pokud se tělo nejdříve zbaví toxinů – provedete správně detoxikaci těla, pak nenastoupí úporné bolesti hlavy a vyčerpání. Místo toho budete plní energie, bude se Vám lépe spát, budete se cítit odlehčení a s těmito pocity a bez toxických látek v těle se bude tělo tuků zbavovat lépe, než kdyby v tucích byly toxiny uložené.
 
Tak co, už Vám to dává smysl? Je to logické, že? První věcí je odhodlání začít se sebou něco dělat a srovnat si to v hlavě. Na tom budeme stavět. Pokud jste tedy odhodlaní začít, super. Další věcí je, zbavit tělo toxinů. Pojďte se s nimi tedy rozloučit.
 
Existuje samozřejmě mnoho cest k detoxikaci. Výborná je třeba červená řepa, čaj z kopřivy, křemelina, Neera detox (za mě číslo 1 v detoxikaci), aloe vera, smoothie nápoje a čistá voda jako základ. A dalšíchu spoustu možností.
 
Na základě vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit kúru Neera detox. Jak jsem již zmínila, za mě jednička pro očistu těla. Jedná se o detoxikační program, který vylučuje toxiny z těla a obnovuje tělu jeho optimální zdraví. Obsahuje samozřejmě pouze přírodní složky, které do těla patří. To je pro detox velmi důležité. Dovnitř dobré a ven špatné. O to přeci jde.
 
Na vybrané prostředky pro detoxikaci organismu se můžeet podívat zde.
 
Přeji vám mnoho úspěchů.
 
Sabina Bláhová
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz